[trend] 40.000 odbavených objednávek díky robotům DB Schenker

Autonomní skladová vozítka a robotizace proniká do našeho podnikání a oboru logistiky dnes a denně a jako téma to vlastně není už nic nového. Se zajímavou případovkou však přišel skladovací gigant DB Schenker, který pro skandinávský eshop s hračkami zajišťuje logistické služby.

V jeho skladech totiž nepracují lidé, ale malí roboti, kteří zcela autonomně vychystávají objednávky a expedují je tak přímo zákazníkovi. Do druhého dne vám přijde zásilka, kterou si dnes objednáte a můžete si být jisti, že vám ji poslal právě některý z robotických skladníků.

Denně tak roboti zvládnou vychystat a odbavit až 40.000 zásilek, kteří generují o 60% vyšší efektivitu než jejich lidští kolegové a navíc uspoří20% místa. Těchto 65 robotů se prohání po skladovacích plochách 6000 m2 a celý systém je založen na laserových paprscích, které roboty navigují a instruují, co a jak mají dělat.

Díky revolučnímu systémy CarryPick, který je vyvinut speciálně DB Schenker pro tento eshop, dokáží zajistit, že objednané zboží udělá dětem radost mnohy ještě tentýž den od objednávky.

No a jak to celé vypadá v praxi se podívejte na tomto videu: