[Trend] Digitální logistika

Vidíte-li Logistiku 4.0 jako svou budoucnost, bude nutné se rozloučit s manuálními postupy. Digitální logistika patří mezi hlavní požadavky integrace IoT ve vaší organizaci.

Digitalizace až do kabiny řidiče

Pro logistika je mobilní sledovatelnost zásilky snadnou cestou, jak integrovat jednotlivé dopravce do digitálního procesu. Jediným hardwarem, kterým je nutno vybavit kabinu kamionu, je tablet nebo mobilní telefon připojený do centrálního logistického systému. Řidiči obdrží prostřednictvím mobilní aplikace kompletní dokumentaci, která může být zákazníkem podepsána přímo na dotykovém zařízení. Podepsané dokumenty se okamžitě archivují v systému. Samozřejmostí je možnost sledovat pozici vozu v reálném čase pomocí GPS.

Už dnes nabízí digitální zásobování významné výhody v oblasti zákaznických služeb a následné efektivity. Umožňuje dopravcům vytvořit si tržní výhodu pro sebe, své partnery a poskytovatele přepravy. Protože je vývoj těchto technologií stále ještě v počátcích, umožňuje proaktivním společnostem převzít roli toho, kdo udává trendy v oboru.