[trend]: Drony v healthcare

Drony jsou obrovským tématem dnešní logistiky. Už dnes se využívají třeba při inventurách, kde takový dron dokáže provést inventuru jak v běžném provozu, tak především v místech, kam člověk ani běžná technika nedosáhne a tím výrazně šetřit čas a peníze. Drony byly dokonce testovány i pro doručování poštovních zásilek a protože jsme velcí fandové moderních technologií, nemůžeme se dočkat, až nám na zahradu dron přinese třeba nové lyže nebo nákup z obchodu.

Dalším velkým tématem dneška je také healthcare a tak není divu, že vznikají tech startupy, které chtějí a dokáží tyto dva světy – moderní technologie a healthcare, smysluplně propojovat.

Jedním takovým je třeba společnost Zipline, která už v roce 2016 začala vyvíjet drony pro lékařské využítí v oblastech, kde se pomoc dostává jen velmi obtížně. Zipline totiž s pomocí dronů distribuuje léky v afrických oblastech jako je Rwanda.

Dříve byly léky distribuováno klasickou pozemní cestou ze skladů do kliknik a z klinik do míst pomoci. S příchodem dronů sice pozemní distribuce ze skladů zůstala, ale na odlehlé kliniky jsou léky doručovány již letecky – pomocí dronů.

„Lidé už dnes pochopili, že třeba při porodu, kdy matka potřebuje co nejrychleji krevní transfuzy, je logistika drony nejrychlejší formou,“ vysvětluje celé řešení doktor Hetzler, zastánce tohoto průkopnického řešení. V dalších případech, kde moderní doručování pomocí dronů funguje zcela zásadně jsou např. epidemie z kousnutí psů, kde aby se zamezilo rychlému šíření v nedostupných oblastech, jsou vyslány drony s vakcínami a doručení je v mnohem kratším čase, než za který by mohl být vyslán lidský tým na místo nákazy.

My v DYNAMIC FUTURE jsme velcí fandové moderních technologií a pokud se technologie využijí chytře a smysluplně, tleskáme. Toto je zrovna jeden z příkladů, který je třeba podporovat. Pokud vás zajímá téma více do hloubky, pročtěte přímo zdrojový článek.