Dynamická simulace

Dynamická simulace a optimalizace procesů ve výrobě, logistice a řízení podniku

Co to je dynamická simulace?

Firmy, které dynamickou simulaci použily, ji nazývají nedílným „členem týmu“, který ve firmě  koordinuje optimalizaci procesů. Jedná se o simulační nástroj, který dokáže virtuálně zefektivnit procesy vašeho podniku, vaší logistiku nebo zlepšit plánování výroby. Ať už chcete zlepšit stávající firemní procesy nebo navrhnout systémy úplně nové. Tato simulace vyhodnotí dopady a odhalí nedostatky plánované optimalizace procesů dříve, než je ukáže samotná praxe. A co je důležité, bez rizik a zbytečných nákladů.

Jak funguje dynamická simulace?

Pro spuštění dynamické simulace nejprve zanalyzujeme současný stav daného procesu. Simulační model vám nabídne spoustu variantních řešení a díky 3D vizualizaci pomůže jasněji pochopit vazby mezi procesy, jejich posloupnost a plánovanou změnu. Na výsledky, jak efektivní bude optimalizace podnikových procesů, pak nečekáte roky ani měsíce a přitom získáte tvrdá data k přesnému strategickému rozhodování.

Pro koho je dynamická simulace vhodná?

Dynamická simulace je nástroj pro ty podniky, které chtějí implementovat změnu s cílem úspory nákladů, zjednodušení procesů, reorganizace nebo zavedení nové služby. Obor podnikání nehraje roli. Prediktivní simulace se dá aplikovat na jakýkoliv proces ve firmě, od skladování, logistiky, přes optimalizaci výrobních linek, technologických zařízení až po distribuci apod.

Witness pro dynamickou simulaci

Proč využít dynamickou simulaci?

Plánovat a realizovat optimalizaci podnikových procesů bez prediktivní simulace považují úspěšné společnosti za riziko. Tohoto rizika se díky dynamické simulaci můžete vyvarovat, jasně totiž na tvrdých datech uvidíte, jak daný proces nebo záměr bude vypadat, aniž byste jej museli předem realizovat. Na vás už pak zůstane samotná realizace virtuálně prověřené změny daného procesu.

Nástroje pro dynamickou simulaci procesů

Nástrojů pro aplikaci dynamické simulace je celá řada. Naše společnost je výhradním distributorem řešení od předního světového tvůrce – Lanner Group ltd. a pracujeme výhradně se softwarem Witness. Jedná se o silně pokročilý nástroj, který dokáže simulovat základní procesy v podniku, tak i složité procesy třeba uvnitř obří elektrárny. Za 15 let naší existence jsme tuto metodu i software zavedli v desítkách možná stovkách firem, pokud chcete znát výsledky, začtěte se v naší sekci případových studií.

Pro co se dynamická simulace hodí?

Dynamickou simulaci perfektně využijete třeba pro zefektivnění logistiky, zlepšení procesů vedoucí k lepšímu plánování výroby nebo při potřebě se strategicky rozhodnout, jak změřovat další kroky firmy.

Sjednejte si schůzku ohledně dynamické simulace

Fields marked with an * are required