Technologie, produkty, služby i přeprava se velmi rychle proměňují. Cílem je být co nejblíže zákazníkovi a zboží nebo řešení co nejpohodlněji doručit, nejrychleji vyrobit, nejbezpečněji skladovat… Přinášíme vám výběr z aktuálních trendů, jak je vidí Inbound Logistics. Nechte se inspirovat.

  1. Autonomního mobilního robota PalletTransport1500, který podporuje pracovní postupy cross-docking, returns a case picking pro bezkontaktní přepravu palet v distribučních centrech, představila společnost Fetch Robotics. PalletTransport1500 využívá software systému pro zpracování skladu Momentum společnosti Honeywell Intelligrated k bezpečnému přesunu palet a dalších velkých nákladů až do hmotnosti 1,1 tuny.
  2. Oracle přidal logistické schopnosti Oracle Fusion Cloud Supply Chain & Manufacturing. Mezi nové funkce patří pravidla pro kvalifikaci původu zboží, která zákazníkům pomáhají dodržovat příslušná nařízení, a strojové učení, které zasilatelům pomáhá předvídat přepravní časy, snižovat náklady spojené s neplánovanými zpožděními a zlepšovat zákaznickou zkušenost.
  3. Pro efektivnější služby zákazníkům vyvinul New Orleans Terminal interní systém správy skladu na cloudové platformě. Ta umožňuje zasílat online žádosti o cenové nabídky, rychlé zpracování faktur, transparentnost, snadnou komunikaci a lepší interní možnosti hlášení. Protože je systém umístěn v cloudové platformě, může si správu skladu aktualizovat v reálném čase více uživatelů.
  4. Novou službu e-PAQ pro online maloobchodníky, kteří chtějí budovat mezinárodní zákaznickou základnu, spustila společnost Asendia (společný podnik La Poste a Swiss Post). Zájemcům umožní oslovit klienty ve více než 200 zemích.
  5. GEODIS rozšířil svou službu AirDirect přidáním týdenního letu ze Šanghaje do Guadalajary. Tato služba je doplňkem sítě GEODIS propojující Čínu s Evropou a Severní Amerikou a poskytuje přímý přístup do Mexika ze severní a střední Číny.
  6. Digitální brána 4SIGHT Connect od společnosti 4SIGHT Logistics Solution může pomoci zlepšit plánování a komunikaci ovladačů pro operace skladu a dokovací stanice. Umožňuje zařízením proaktivně naplánovat doky pro nakládku/vykládku a odesílat manipulaci na správné místo.
  7. Organizacím, které chtějí zvýšit rychlost vychystávání produktů, nabízí Display LED-Navigator firma Kardex Remstar. Uplatní se speciálně v úložných systémech s vysokou hustotou. Vertikální zvedací modul Kardex Remstar Shuttle XP je vybaven LED panelem se stavovým pruhem a odpočítáváním, které indikuje, kdy je čas konkrétní produkt vyzvednout. Barevný navigátor poskytuje pokyny k vyhledání přesného umístění konkrétní skladové položky.