Na dlouholetou spolupráci s univerzitami naváže Siemens v rámci projektu centra energetického výzkumu. Síly spojí se Swinburne University of Technology, píše eenewseurope.com.

Vybudování digitálního dvojčete australské energetické sítě vyjde na celkem 3,4 milionu eur. Melbournské centrum se zaměří na mapové scénáře, zkoumání nových poznatků a vývoj kreativních hypotéz i testů. Zároveň umožní simulovat návrhy komerčním výzkumným týmům.

„Kromě mikrosítí a plánovacích stanic bude Hub také hostit systém řízení mikrosítí (MGMS) společnosti Siemens se softwarem decentralizované platformy pro optimalizaci energie (DEOP). Mezi technologie microgrid patří zařízení Sicam A8000 a Siprotec 5 pro ovládání a ochranu,“ uvádí server.

Siemens Swinburne Energy Transition Hub, jak se centrum jmenuje, by měl být funkční do konce roku. Poté se hodlá věnovat novým technologiím pro zlepšení energetické účinnosti, dodávek, integrace, skladování, dopravy a využití energie.

„Potřebujeme rychlou změnu a tým Siemens-Swinburne se zaměří na uvádění nápadů na trh – kde mohou mít co největší dopad, jak nejrychleji to bude možné,“ uvádí Karen Hapgoodová, zástupkyně prorektora pro výzkum Swinburne.

Generální ředitel a předseda představenstva společnosti Siemens Austrálie a Nový Zéland Peter Halliday dodává:

„Digitalizace vám umožní udělat více s méně, protože technologie vám pomůže identifikovat příležitosti ke snížení spotřeby energie a emisí a zároveň urychlí cestu k čisté nule.“

 

Zdroj: https://www.eenewseurope.com/en/siemens-to-build-digital-twin-of-australias-energy-grid/