V článku, který nedávno zveřejnil web FreightWaves, prozrazuje Brad Jacobs své neotřelé pohledy na logistiku a podnikání. Výkonný předseda společnosti XPO Logistics stojící za výstavbou miliardových společností představuje 3 klíčové zásady. Co by si podle něj měl každý, kdo pracuje v logistice, vzít k srdci?

1. Plánování investic do technologií

Jacobs zdůrazňuje význam nových technologií. Jsou megatrendem, jehož vliv na průmysl neustále roste. Za klíč k úspěchu považuje jejich integraci do podnikového modelu. Poukazuje také na to, jak důležité je do technologií investovat, pokud chcete v jakémkoli odvětví vydělat hodně peněz. Příkladem jsou jeho firmy firmy XPO, GXO a RXO. Naprostá většina transakcí, které provádějí, je digitalizována. Jacobs uvádí, že 96 % zadání realizují společnosti pomocí automatizace. Jde mimo jiné o elektronické objednávky, sledování zásilek, automatické skladové operace, bezdotykové transakce, digitalizované správní procesy a podobně.

2. Týmová práce snů

Pozornost je ale nutné věnovat i lidskému aspektu podnikání, důležitosti firemní kultury po nábor talentů a struktuře obchodních schůzek. Byznysmen akcentuje, že pro růst je nezbytné budování týmu inteligentních, tvrdě pracujících lidí z různých prostředí a s různými názory. Aby týmy zůstaly loajální a chtěly se neustále zlepšovat, musí být v logistice plné technologií kladen důraz na péči o zaměstnance, komunikaci, angažovanost a řešení problémů.

3. Vedení s láskou

Podnikatel vychází ze své knihy How to Make a Few Billion Dollars a zdůrazňuje potřebu lásky a empatie i v byznysovém světě. Podle něj jsou zásadní pro udržení pozitivního a produktivního pracovního prostředí, a to i v náročných obdobích. Tento přístup podporuje důležitost emocionální inteligence a pečlivého řízení lidských zdrojů všude tam, kde jsou stres a výzvy na denním pořádku.

Zdroj: https://www.freightwaves.com/news/3-things-the-logistics-industry-can-learn-from-brad-jacobs-new-book