Byznys po anglicku aneb Dvě dekády s Lanner Group
S britskou hybridní softwarovou a poradenskou společností Lanner Group, která se specializuje na prediktivní simulaci pro průmyslové klienty, spolupracují DYNAMIC FUTURE téměř od svého vzniku. Loni přešel Lanner v rámci akvizice pod Royal HaskoningDHV, nezávislou poradenskou firmu se sídlem v Nizozemsku. Jak změnu vnímají jednatelé DYNAMIC FUTURE a co je s Lannerem vlastně spojuje?
Víc řekne setkání resellerů
„Budeme vás podporovat v rozvoji vašeho byznysu, a vy díky tomu začnete prodávat naše řešení,“ popisuje hlavní stavební kámen dosavadního partnerství s Lannerem Jan Šlajer. A přidává přesvědčení, akvizice Royal HaskoningDHV špičkové vztahy mezi specialisty nikterak neovlivní.
S novým vedením se jednatelé zatím potkali online, ale předpokládají, že na úrovni středního managementu, s nímž projekty řeší, se mnoho nezmění. „Komunikace probíhá stejně jako dřív. Letos by mělo být po třech letech svoláno setkání resellerů, tedy partnerů. Až přijde pozvání, do Nizozemska určitě vyrazíme. Jako výhradní distributor lannerovského softwaru Witness pro Českou a Slovenskou republiku musíme být v obraze,“ říká Petr Jalůvka.
První schůzka a „nějaké chybky“
Na začátku dnes bezmála dvacetiletého partnerství stála schůzka Jana Šlajera a Petra Jalůvky s Tony Wallerem, manažerem rozvoje zákazníků Lanner Group. „Pracovali jsme tehdy pro Železárny a drátovny v Bohumíně, což byla druhá společnost v republice, která si od společnosti Humusoft koupila lannerovský program Witness. Jeli jsme za nimi do Prahy a setkali se s Tonym. Když jsme mu přednesli, že se nám zdá, že má Witness nějaké chybky, smál se a prý, ať mu je popíšeme. Tak jsme začali. Měli jsme připraveno asi dvacet položek, když jsme je prošli, začal Tony žhavit telefon do Lanneru a zadávat je k opravám,“ vzpomíná Petr Jalůvka.
Po čase se DYNAMIC FUTURE stali subsellerem Humusoftu, a protože v rámci několika aplikací začali úspěšně prodávat první viewry a protože svůj byznys postavili na dynamické simulaci, přenechal jim Humusoft v roce 2012 resselerství pro Českou a Slovenskou republiku.
Vzájemná inspirace
„Pak jsme do Lanneru začali víc jezdit. Jelikož Witness používáme opravdu hodně, mluvili jsme o tom, kam by bylo dobré nasměrovat vývoj. Někdy to vzali v potaz, jindy samozřejmě ne. V DYNAMIC FUTURE jsme vyvinuli první aplikaci, která se jmenovala HAPP (Handling Aplication), ukazovali jsme ji v Lanneru a myslím, že i díky tomu začali nabízet svoje aplikace a posunuli vývoj do oblasti internetu. Pak byli schopni nabídnout Witness v rámci cloudového řešení a jsem přesvědčen, že přitom vycházeli z našich diskuzí,“ uvádí Jan Šlajer.
DYNAMIC FUTURE pracovali s Lannerem mimo jiné na pěti digitálních dvojčatech pro firmy celosvětového významu. Momentálně se snaží nabídnout vlastní aplikace: PREWIT (PREdiction WIzard Tool) a PPA4.0 (Prediktivní Plánovací Aplikace). Slouží ke změně a digitalizaci procesu plánování a řízení výroby – od predikce poptávky až po kapacitní verifikaci výrobního plánu.
Dobré kontakty po celém světě
Díky práci s Lanner Group se jednatelé DYNAMIC FUTURE mohli propojit s resselery v mnoha zemích. Když bylo potřeba, posílali jim svá zjištění nebo informace o řešení různých projektů. „Několikrát se na nás třeba obrátil Carsten z Německa, který má krom své země na starosti ještě Benelux a Švédsko. Když potřeboval nějaký referenční model z oblasti logistiky, tak jsme mu asi třikrát nebo čtyřikrát něco posílali, protože my jsme z té oblasti měli velké zkušenosti,“ přibližuje Jan Šlajer.
A funguje to i naopak: Když DYNAMIC FUTURE dělali v nemocnicích a potřebovali referenční modely, obrátili se na kolegu ve Francii, který zpracoval řadu modelů pro nemocnice, a to nejen ve Francii, ale i v Americe a Velké Británii.
„Atmosféra nejen v Lanneru, ale i u jeho resellerů, byla vždy velmi dobrá, vstřícná a otevřená. Nejsou to vztahy postavené jen na byznysu. Zkoušeli jsme samozřejmě spolupracovat i s jinými dodavateli simulačních nástrojů, ale ti po nás chtěli hlavně prodeje. Z našeho pohledu však samotný prodej nebyl nikdy tím nejdůležitějším. Tím je spokojenost zákazníka. Ne vždy potřebuje jenom software, on potřebuje především funkční řešení,“ uvádí Petr Jalůvka.
Podnikání DYNAMIC FUTURE stálo podle něj vždycky na tom, že když budou svou práci dělat dobře, budou spokojeni zákazníci a pak přinesou i peníze. „V tom jsme se s Lannerem potkali – že peníze jsou sekundárním efektem dobře vykonané práce,“ konstatuje P. Jalůvka.
Související články
Lis 25, 2024
Od mikrofonu zdraví DYNAMIC FUTURE
Od mikrofonu zdraví DYNAMIC FUTURE
Lis 22, 2024
Poly-krize v číslech aneb Dodavatelské řetězce prochází změnou
Poly-krize v číslech aneb Dodavatelské řetězce prochází změnou
Lis 22, 2024