Přeskočit na obsah

Technology.future 2016 je akce, kterou jsme si dali za cíl pro tento rok uspořádat primárně jako oslavu technologií v podnikání a sekundárně jako oslavu našich 15 narozenin, tedy narozenin společnosti DYNAMIC FUTURE. Spojení technologií a naší firmy je nasnadě, podnikáme v oboru, jehož nedílnou součástí technologie jsou. Dynamická simulace je obor, který jde neustále dopředu a v podstatě budoucnost veškerého plánování a projektování je právě v dynamické virtuální simulaci.

IMG_1310

Technology.future je event, který staví na představení předních současných technologií a ukazuje jejich propojení s každodenním chodem firmy. Toto byl náš cíl, udělat akci, která ukáže současnost a budoucnost technologií tak, jak je můžete pro své podnikání využít. Tématem prvního ročníku byla virtuální realita, kterou přijeli až z UK prezentovat šéfové Lanner Group ltd. – Andrew Aitken a Oliver Bird. Ti ukázali, jakým způsobem lze třeba optimalizovat chody v továrně ještě před tím, než se vůbec postaví a na základě této simulace lze pak snadno rozhodnout, zda investice má či nemá smysl.

IMG_1304

Nicméně ani čeští zástupci na poli VR nezůstali v pozadí, třeba Josef Večerník účastníky provedl historií a velmi blízkou budoucností VR plus jeho praktický workshop se těšil velmi velké oblibě. Virtuální realita, jak se ukázalo, už není výsadou jen hrstky geeků, ale lze ji aplikovat třeba ve vzdělávání (projekt CogniVR) nebo v realitní businessu – představte si, že nemusíte jako developer stavět ukázkový dům, ale snadno jej vymodelujete v prostědí virtuální reality a potenciální kupci si dům projdou, osahají a rovnou změní třeba barvu zdí nebo typ dveří. Vítejte v budoucnost!

IMG_1262

Zapojení technologií ve spojení s kreativitou nám předevedli i zástupci slovenské společnosti Anasoft, kteří prezentovali své poznatky na poli bezdotykové technologie na bázi Xbox 64. Operátorky výroby již nepotřebují s touto technologií odbíhat od pásu a potvrzovat dokončení nějaké operace, prostě jen zvednou určitým způsobem ruku na kameru a ta rekognizuje, že úkol byl splněn. Rychlé, zábavné, levné a efektivní.

Data jsou velkým tématem dneška, všichni je uchováváme, ale málokdo s nimi skutečně pracuje. I na technology.future 2016 jsme měli zástupce z oboru big data a sice Čecha pracujícího pro britské Salesforce, Zdeňka Pejcela, který představil efektivní práci s daty v rámci modulárního CRM systému. Druhým zmíněným byl pak Mirek Černý, jež je mágem přes dolování dat ze systémů a hledání vhodných a rentabilních modelů pro další business development. Třetím „big data“ spíkrem byli kluci z PresentiGo. Software pro B2B prezentace online a za pomocí interní analytiky prezentace v pozadí. Zajímavá věc pro ty, kteří vedou obchodní tým a potřebují analyzovat, kde obchodníci dělají chyby nebo naopak, kde jsou bezkonkurenční.

Honza Březina, známý Apple lover zaujal svou přednáškou o našich závislostech a technologiích a hardware obecně. Kupujeme si stále nové vychytávky, nové Ipady a telefony, abychom stíhali více a byli více efektivnější. Je to ale skutečně pravda, jsme díky tomu efektivnější?

IMG_1289

Na konferenci nesměl chybět ani zástupce akademické půdy a tak pan Petr Keller z TUL Liberec přijel prezentovat své znalosti z oboru 3D tisku pomocí kovu a reálné nasazení této technologie právě pro výrobní společnosti.

IMG_1313

Štíhlost nejen ve výrobě, ale napříč životem i podnikáním měli na starost dva spíkři, Tomáš Stöhr a Tomáš Prstek z ESCARE. Tomáš Stöhr měl vůbec jednu z nejúspěšnějších přednášek dne na téma Lean 21. století o tom, jak se štíhlost prolíná nejen prací a jak být efektivnější díky efektivně a štíhle nastaveným procesům. Zatímco Tomáš Prstek se věnoval leanu z pohledu nemocničních zařízení, dnes populární leč zanedbávaný lean healthcare.

Celá akce probíhala v úžasných prostorách Břevnovského kláštera, jehož hlavní sál se podařilo beze zbytku zaplnit a spojení moderní technologie s historickou stavbou působil doslova kolosálně.

IMG_1244

Jestli jste náhodou na technology.future chyběli, můžete si projít všechny prezentace v rámci našeho Slideshare.

Těšíme se na viděnou na některé z dalších technology.future:-)