Produktový manažer společnosti Linde Material Handling vysvětluje, čím vším lze urychlit vychystávání objednávek ve skladech. Podle článku ze serveru simplexity.news je nutné vnímat neustále rostoucí segment e-commerce, stejně jako rostoucí ceny skladovacích prostor a nedostatek zaměstnanců. „Jedním z nákladově efektivních a snadno škálovatelných řešení je pronájem zařízení během období špičky poptávky,“ tvrdí například Matthias Holzwarth.

Za největší problémy logistiky současných skladů považuje expert škálovatelnost zboží, propojení systémů, které ve skladech neustále generují data, a využívání spolehlivých vychystávacích struktur. „Chcete-li získat více úložného prostoru, sklady musí buď rozšířit podlahovou plochu, nebo postavit regály do větší výšky. Dalším zajímavým přístupem je zvýšení hustoty skladování pomocí velmi úzkých uliček (často o šířkách kolem 1,8 m),“ píše Holzwarth s tím, že v nich lze využít vozidla schopná pohybovat se vpřed a vzad na kontrolovaných trasách.

V uličkách s běžnou šířkou je při míjení vozidel vhodné využít asistenční systémy, v případě nerovnosti podlahy pak volit vozíky s aktivním odpružením. To umožní udržet stejný jízdní výkon i na nerovném povrchu.

Pokud jde o bezpečnost, ta nejznámější řešení zahrnují vyznačení zón pro pohyb vozíků a lidí, a to barevnými pruhy na zemi. Nezbytné jsou také parkovací asistenční systémy u vozíků a rescue alarm pro vychystávání objednávek z velkých výšek. Řada společností zavedla senzory identifikující nezvyklé chování operátora, například dlouhou nehybnost, které hlasitým zvukem upozorní okolí.

„Jsem si jistý, že se dočkáme vyšší hustoty skladování a nárůst výšky regálů pro uložení zboží. Pro mnoho společností bude flexibilita klíčem k překonání ekonomických problémů posledních měsíců a vyrovnání se s nejistotou ohledně budoucnosti. Jedním z nákladově efektivních a snadno škálovatelných řešení je pronájem zařízení během období špičky poptávky,“ uzavírá Holzwarth.

 

Zdroj:

https://simplexity.news/wie-sieht-effizientes-kommissionieren-heutzutage-aus-herr-holzwarth/