Přeskočit na obsah
Domů | Případové studie | Logistický audit a návrh centrálního skladu pro Veletrhy Brno a.s.

Logistický audit a návrh centrálního skladu pro Veletrhy Brno a.s.

Na brněnském výstavišti vznikne zcela nová multifunkční hala s kapacitou mezi 12 až 13 tisíci návštěvníků (v závislosti na aktuální vnitřní konfiguraci). Bude v ní hrát mimo jiné hokejová Kometa, ale kromě sportu bude hala sloužit i kultuře.

Společně s investicí přesahující 1,5 mld korun však bylo potřeba dořešit i celou řadu technických, organizačních a logistických náležitostí. Kromě nově vzniklé haly má být například vybudováno i dalších 3 000 parkovacích míst pro návštěvníky, což si vyžádá další prostor. Logistický audit a návrh konkrétních opatření zde proto byly nezbytností.

Společně s kolegy ze společnosti INVIN s.r.o. jsme pro BVV provedli logistický audit a návrh optimálního uspořádání centrálního skladu.

Jaký byl výchozí stav?

  • 650 tisíc kusů
  • více než 1 500 položek výstavářského zařízení
  • 32 skladů
  • celková plocha 27 600 m2

Zařízení z původních 21 skladů pod jednou střechou

Po analýze, která zahrnovala bezmála 3,5 miliónů pohybů výstavářského zařízení v rámci 109 akcí konaných za rok, se nám podařilo splnit požadavek Veletrhů Brno a dostat zařízení z 21 skladů o skladové ploše 22 300 m2, do jedné jediné budovy centrálního skladu.

Centrální sklad nabídne mnohem více než jen volný prostor

Centrální sklad nabídne moderní zázemí zaměstnancům, prostory pro showroom výstavářského zařízení a kapacitu 6 993 skladovacích míst na skladové ploše 4 395 m2. V rámci návrhu byla také provedena dynamická simulace provozu skladu. Nově navržený sklad, spolu s návrhem úpravy procesů a řízení skladového hospodářství umožní zefektivnit služby poskytované Veletrhy Brno a.s.

Logistický audit BVV
Autor: Liběna Krchňáková

Na brněnském výstavišti vznikne zcela nová multifunkční hala s kapacitou mezi 12 až 13 tisíci návštěvníků (v závislosti na aktuální vnitřní konfiguraci). Bude v ní hrát mimo jiné hokejová Kometa, ale kromě sportu bude hala sloužit i kultuře. Společně s investicí přesahující 1,5 mld korun však bylo potřeba dořešit i celou řadu technických, organizačních a logistických náležitostí. […]