Přeskočit na obsah
Domů | Případové studie | Sonetech – ověření kapacit manipulačních robotů

Sonetech – ověření kapacit manipulačních robotů

sonetech

UPLATNĚNÍ:

Cílem projektu bylo ověřit kapacitu manipulačních robotů a jejich návaznost na dopravníky.

ODVĚTVÍ:_var_www_web5_sonetech.cz_sonetech.cz_upload_robotmaster_roboti-s-mecem

Dodávky strojů a robotů

SEKTOR:

Výroba

PŘÍNOS:

S použitím dynamické simulace byly posouzeny různé varianty kapacit manipulačních robotů a jejich návazností na dopravníky. Zároveň byla prověřena časová parametrizace výrobních časů na jednotlivých strojích a manipulačních časů robotů.

O společnosti

Společnost  Sonetech s. r.o. má  od roku 1990 zkušenost  se zaváděním, řízením a koordinací projektů, jež byly zaměřeny na dodávky strojů, robotů a implementaci softwaru nejen ve strojírenských firmách a implementací robotů. Zabývají se integrací robotů a stavbou robotických pracovišť pro více značek robotů. Nejvíce implementací mají s roboty FANUC, následuje KUKA, Staubli a Yaskawa. Technologicky od manipulací, přes obrábění pomocí robotů, hrocení, jehlení, broušení, ořezy, tryskání, lakování, dělení materiálu pomocí plasmy, laseru, vodní paprsek, ultrazvukový nůž, nebo  svařování …

Řešení

Prověřili jsme různé varianty nastavení robotů a strojních zařízení pro zabezpečení požadované výrobní kapacity. Pro lepší pochopení a nastavení celého systému jsme využili modul Quick3D SW WITNESS, pomocí kterého jsme celé řešení představili společnosti SoneTECH s.r.o.

Výsledky

Díky dynamické simulaci byly prověřeny a zhodnoceny varianty nastavení celého systému. Bylo ověřeno, že  při bezchybném provozu dle vstupních parametrů vykazuje systém v ustáleném stavu v obou vybraných variantách průměrný výstupní takt 67 s / kus. Byla stanovena uzká místa celého systému. Zároveň bylo ověřeno, že vzhledem k výkonu robotů nemá na výstupní takt vliv velikost dopravníků – zásobníku mezi pracovišti.

Autor: tamtomy

UPLATNĚNÍ: Cílem projektu bylo ověřit kapacitu manipulačních robotů a jejich návaznost na dopravníky. ODVĚTVÍ: Dodávky strojů a robotů SEKTOR: Výroba PŘÍNOS: S použitím dynamické simulace byly posouzeny různé varianty kapacit manipulačních robotů a jejich návazností na dopravníky. Zároveň byla prověřena časová parametrizace výrobních časů na jednotlivých strojích a manipulačních časů robotů. O společnosti Společnost  Sonetech s. r.o. má  od […]